Co to są Preflowery?

Opublikowane przez Radosław Stuf w dniu

Dla wielu początkujących hodowców słowo Preflowery, Preflowering to czysta magia, i zastanawia się wtedy co to właściwie jest? co to oznacza? W tym artykule wyjaśnimy o co chodzi w tym tajemniczym słowie.

Preflowering to okres w uprawie konopi indyjskich. W tym okresie rozpoznaje się, które z roślin to egzem­plarze kobiece, a które męskie. Z tym że rozpoznawanie należy robić tylko wtedy, kiedy nasza uprawa konopi jest prowadzona z nasion marihuany regularnych, czyli męskich i żeńskich. Jeśli prowadzimy swoją hodowlę z nasion feminizowanych, czyli samych żeńskich rozpoznawanie nie jest praktycznie potrzebne, gdyż z takich nasion konopi rosną same żeńskie rośliny. Ale mimo wszystko warto obserwować swoje krzaczki cannabis.

Podczas rozpoznawania, na początku nie widać tego dokładnie i wszystkie wyglądają podobnie. Są jednak pew­ne metody wczesnego rozpoznania. I tak rośliny męskie rosną zwykle wyższe niż żeńskie. Jeżeli wszystkie są tej samej odmiany, łatwo będzie wy­typować te na odstrzał. Jeżeli należą do różnych odmian, wyszukuje się najwyższe. Dodatkowo rośliny męskie szyb­ciej zakwitają. Hodowca może także zostawić najsilniejszą męską roślinę do krzyżówek bądź po prostu produkcji własnych nasion, wykorzystując metodę zapylania kontrolowanego, a nawet przesadzić męską roślinę do oddzielnego boxa. Wybór na­leży do growera.

Proces przed kwitnienia potrwa do dwóch tygodni. W tym okresie będzie można dokładnie określić, czy roślina jest rodzaju męskiego, czy żeńskiego, zwłaszcza jeżeli przełą­czy się w tym okresie oświetlenie na kwitnienie. Hodowca nie usuwa roślin z uprawy, dopóki nie będzie pewny ich rodza­ju. Męskie egzemplarze pokażą pylniki, a żeńskie wystawią białe włoski.

Preflowery Żeńskie:

Preflowery Męskie:


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie marihuany, porady i informacje o konopi
Copyright © Uprawa-Marihuany.com