Kiełkowanie Nasion Marihuany – Metoda z Talerzami i Papierem Kuchennym

Opublikowane przez Lidia Wenta w dniu

Kiełkowanie nasion konopi indyjskich to tak naprawdę żadna filozofia. Mimo to najwięcej growerów ma właśnie z tym problem. Pokażemy tutaj w czterech prostych krokach, jak z powodzeniem kiełkować nasiona marihuany.

Potrzebne będą następujące rzeczy:

– oczywiście nasiona
– 2 talerze
– 2 listki papieru kuchennego
– woda

Ważną rzeczą jest, aby wiedzieć, czy mamy do czynienia z bardzo świeżymi nasionami, czy już z nieco starszymi. Bardzo świeże nasiona wykiełkują bardzo szybko i przy minimalnej ilości wody. Nie należy ich w żadnym wypadku moczyć w szklance z wodą, gdyż od razu zgniją. Nieco starsze nasiona mają grubszą skorupkę i będą potrzebowały nieco więcej czasu i też większej ilości wilgoci.

Mimo to nie polecamy ich moczyć w szklance, gdyż wchłoną one wodę i też z dużym prawdopodobieństwem zgniją. Metoda z papierem kuchennym i talerzami jest sprawdzona i w 99% kończy się powodzeniem. Wymaga to jednak od growera dyscypliny.

Krok 1:

Kładziemy papier kuchenny na talerzu i rozkładamy na nim nasiona w odstępach 1,5cm – 2cm. Nakrywamy drugim listkiem papieru i spryskujemy wodą. Najlepiej użyć do tego butelki ze spryskiwaczem. Nasiona nie mogą leżeć w kałuży wody. Chodzi o to, żeby tylko zwilżyć papier kuchenny, aby nasiona były otoczone wilgocią.

Krok 2:

Nakrywamy całość drugim talerzem.

Krok 3:

Całość umieszczamy w ciemnym miejscu, w którym panuje temperatura minimum 26 stopni Celsjusza i codziennie sprawdzamy, czy papier jest wilgotny bądź też czy nasiona zaczęły już kiełkować.

Z doświadczenia wiemy, że nasiona przy zbyt dużej ilości wody kiełkują bardzo powoli albo wcale. Nie można jednak w żadnym wypadku dopuścić do całkowitego wyschnięcia papieru. Wtedy nasiona mogą przykleić się do papieru i obumrzeć.

Optymalna temperatura kiełkowania to 26-35 stopni Celsjusza. Nie mówimy tu jednak o temperaturze pomieszczenia, ale o temperaturze inkubatora.

Jeśli masz problem z temperaturą, to polecamy złożyć 3 razy ręcznik i umieścić go na grzejniku, a na nim inkubator z nasionami.

Krok 4:

Gdy tylko nasiona wykiełkują, to można je bardzo delikatnie i ostrożnie posadzić do ziemi, kiełkiem do dołu, na głębokość 5 milimetrów.

Jak Długo Potrzebują Nasiona Na Wykiełkowanie?

Wszystkie nasiona marihuany, w zależności od hodowcy, mają różny czas kiełkowania. Najdłuższe z nich potrzebują do 14 dni, aby wykiełkować. Dlatego nie należy wyrzucać nasion do śmieci po 2-3 dniach tylko dlatego, że nie widać jeszcze kiełków. Ale pamiętaj, że zawsze są nasiona, które po prostu nie chcą wykiełkować. Jest to naturalny produkt.

Nie zalecamy natomiast, abyś kiełkował nasiona konopi w glebie. Szybkość kiełkowania jest tu do 40% niższa niż w przypadku metody, którą przedstawiliśmy. Chcemy jednak przyjrzeć się bliżej wszystkim innym sposobom kiełkowania nasion konopi i podsumowaliśmy wszystko poniżej. Jednak zdecydowanie polecamy metodę przedstawioną powyżej.

Nasiona konopi kiełkują, jak też wszystkie inne nasiona, w połączeniu z całkiem normalną glebą roślinną. Utrzymywane w dostatecznej wilgotności i cieple, dopiero z czasem zaczynają kiełkować i przekształcać się w piękną roślinę. Twarda skorupka chroni miękkie jądro nasiona, które składa się w dużej mierze z wilgoci i składników odżywczych. W ten sposób nasiona przetrwają nawet dłuższy okres zimna bez uszkodzeń.

Tutaj dowiesz się, jak wykiełkować nasiona konopi stosując inne metody:

Pierwszy Wariant:

Aby nasiona konopi mogły wykiełkować, należy umieścić je w ziemi ogrodowej. Gdy tylko na dworze pojawi się mróz, nawet w nocy, a od połowy maja jest to zdecydowanie możliwe, można wystawić doniczki na zewnątrz. Wbij nasiona konopi na głębokość około jednego centymetra!!! i nie głębiej, w świeżą glebę, dodaj trochę wody i przykryj otwór z nasionami. Upewnij się, że gleba jest wilgotna, ale nie mokra, w przeciwnym razie nasiona konopi zaczną gnić.

Jeśli naciągniesz na doniczkę cienką folię plastikową, stworzysz efekt cieplarniany, w którym roślina poczuje się naprawdę jak w domu. Po około tygodniu z ziemi zaczną wyrastać pierwsze pędy. Teraz roślina musi być zawsze utrzymywana w stanie wilgotnym. Do momentu wykiełkowania nasion marihuany potrzeba czasem dużo cierpliwości.

Drugi Wariant:

W tym wariancie nasiona konopi mogą kiełkować, gdy znajdują się bezpośrednio w wodzie. Napełnij szklankę wodą i postaw ją w taki sposób, aby temperatura pozostała jak najbardziej wyrównana. Idealna temperatura, aby nasiona konopi mogły wykiełkować, to około 24 stopni Celsjusza. Zmieniaj wodę codziennie – lub przynajmniej co drugi dzień, aby utrzymać ją w czystości. Upewnij się jednak, że temperatura jest stała i jeśli to możliwe, nie dotykaj nasion konopi w trakcie całego tego procesu.

W okresie do maksimum pięciu dni z nasionka kiełkuje mały biały korzeń, wyglądający jak mały robaczek. Gdy osiągnie około trzech milimetrów długości, można przesadzić go do ziemi doniczkowej. Wbij mały korzeń w ziemię i pozwól, aby główka nasiona tylko trochę wystawała na zewnątrz.

Trzeci Wariant:

Napełnij kubek letnią wodą i namocz nasiona przez 12 godzin. Następnie weź dwa ręczniki papierowych i umieść je w szalce Petriego lub na płaskim talerzu. Zwilż papier i umieść między jego dwoma arkuszami nasiona. Upewnij się jednak, że nadal mają dostęp powietrza, aby mogły wykiełkować. Dlatego nie należy przykrywać naczynia lub talerza folią.

Aby nasiona konopi mogły wykiełkować, papier kuchenny nie może w ogóle wyschnąć, jak już wspominaliśmy powyżej. Jeśli świeża sadzonka przyklei się do suchego papieru swoimi delikatnymi włoskami korzeniowymi, uszkodzisz ją próbując ją oderwać.

A z uszkodzonym korzeniem, zdrowa roślina nie będzie w stanie wyrosnąć. Talerz można postawić albo w ciemności, albo w świetle, bo i tak jest nakryty drugim talerzem. Dużo ważniejsza od światła jest stała temperatura, w której nasiona konopi mogą wykiełkować. Optymalne jest 25 stopni Celsjusza. Gdy tylko wyrośnie mały korzeń, wsadź roślinę do doniczki ze świeżą ziemią. Upewnij się, że sadzisz kiełkiem w dół na głębokości nie większej niż 5 mm.

Nasiona Konopi To Naturalny Produkt

Ponieważ nasiona konopi są produktem naturalnym, nie można mieć pewności, że z nasion wyrosną rośliny, dopóki nasiona konopi nie wykiełkują. Wcześniej nie można stwierdzić, czy nasiona dobrze kiełkują, czy są zgniłe w środku. Dopiero po wykiełkowaniu nasion konopi można mieć pewność, że były one zdrowe. Gdy nasiona marihuany wykiełkują, należy umieścić je w miejscu, w którym będą mogły dobrze rosnąć i rozwijać się.

Rośliny Konopi Indyjskich Potrzebują Idealnych Warunków Dla Optymalnego Rozwoju

Kiedy nasiona konopi wykiełkują, potrzebują wystarczającej ilości wody i światła, aby dobrze rosnąć i szybko osiągnąć duże rozmiary. Jeśli chcesz uprawiać rośliny w pomieszczeniach zamkniętych, należy upewnić się, że otrzymują one wystarczającą ilość światła.

Jeśli jest zbyt ciemno, rośliny rosną wysokie, ale pozostają cienkie i z trudem rozwijają boczne liście i pędy. Po prostu wyciągają się do góry, aby uzyskać wystarczającą ilość światła, ale nie rozwijają się prawidłowo. Czasami rośliny te stają się tak cienkie i kruche, że przechylają i wyginają się na boki i obumierają.

Jeśli natomiast uprawiasz rośliny na zewnątrz, otrzymają one wystarczającą ilość światła słonecznego, ale będą narażona na inne niebezpieczeństwo, czyli na często zbyt mocno wahające się temperatury. Szczególnie wiosną noc jest często jeszcze bardzo chłodna. W tym przypadku szklarnia, którą można też ewentualnie ogrzewać, jest odpowiednim miejscem do bezpiecznego chowu.

Jeśli uda się przezwyciężyć chłodne dni, rośliny konopi mogą wtedy również w pełni korzystać ze świeżego powietrza. Wtedy mają już mocne korzenie i wykształcony, solidny pęd z wieloma liśćmi. To sprawi, że uprawa roślin konopi będzie dla Ciebie łatwa.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie marihuany, porady i informacje o konopi
Copyright © Uprawa-Marihuany.com