Kontrola i Niwelowanie Zapachu Podczas Uprawy Marihuany Indoor

Opublikowane przez Radosław Stuf w dniu

Kwiaty konopi wydzielają mocny i wyrazisty zapach. Kiedy zaczynają kwitnąć, wszędzie wokół zaczyna unosić się charakterystyczna woń, a z czasem całe pomieszczenie czy budynek przesiąkają tym zapachem. Znajdą się tu opisy najlepszych sposobów neutralizacji zapachu zarówno w profesjonalnej uprawie marihuany jak i tej amatorskiej we własnych czterech ścianach.

Pierwszy środek to neutralizator zapachu w proszku, płynie lub sprayu. Nie jest to metoda zalecana ani stosowana przez doświadczonych hodowców.

Częściej stosowane są żele, które pozwalają na neutralizację zapachu przy małych uprawach w mieszkaniu lub też pozbyciu się zapachu z samochodu, pokoju. Można stosować je wraz z systemami do rozdmuchiwania bądź same, kiedy zapach wydobywa się z otwartego pojemnika z suszem marihuany.

Istnieją jednak lepsze sposoby na niwelowanie zapachu. Pierwszy to odprowadzanie powietrza bezpośrednio do przewodu wentylacyjnego w kominie. Jeżeli grower ma dostęp do wysokiego komina, całe powietrze z boxa uleci nim i pozbędzie się w ten sposób woni kwitnących roślin. Jeżeli nie ma się dostępu do wysokiego komina lub komina w ogóle, należy zastosować filtr na wylocie wentylacji.

W growshopach dostępne są gotowe systemy filtracyjne. Kosztują niewiele, a są bardzo wydajne. Podłącza się je do systemu wentylacyjnego, dzięki czemu całe powietrze jest oczyszczone z niechcianego zapachu. Wewnątrz tych filtrów znajduje się węgiel aktywowany. W większości filtrów istnieje możliwość wymiany węgla ze środka, co ogranicza koszty związane z filtrowaniem powietrza.

Można również samemu zbudować taki filtr. Będzie do tego potrzebny jakiś pojemnik, do którego podłączy się wylot wentylacji, siatkę drobnooczkową (może być metalowa bądź plastikowa), która będzie służyła do podtrzymania węgla, oraz węgiel aktywowany. Oto prosty schemat budowy takiego filtra:

Na dole znajduje się wylot oczyszczonego powietrza, dlatego konstrukcja powinna być dostosowana to tego, by powietrze mogło swobodnie wypływać z filtra na zewnątrz.

Można również użyć jonizatora powietrza, który ustawia się w pomieszczeniu, gdzie znajduje się growbox. Nie powinno się go stosować bezpośrednio na rośliny. Strumień jonów oczyszcza powietrze, zabija wirusy, grzyby i pleśnie, neutralizuje niechciane zapachy, takie jak zapach uprawy, woń dymu konopnego, tytoniowego i inne. Jonizator można stosować dodatkowo, gdy inne sposoby zawodzą, bądź jako jedyne źródło neutralizacji zapachu, choć doświadczeni hodowcy starają się używać przede wszystkim systemów filtracyjnych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie marihuany, porady i informacje o konopi
Copyright © Uprawa-Marihuany.com