Timer – Niezbędny Gadżet w Uprawie Marihuany

Opublikowane przez Radosław Stuf w dniu

Włącznik czasowy, czyli tzw. timer to w brem pozorom jedno z najważniejszych urządzeń w uprawie konopi indyjskich indoor. Czemu timer jest tak ważny? Gdyż zawsze o tej samej porze włącza na naszej farmie konopnej np. oświetlanie czy też nawodnienie. A punktualnie rozpoczęcie, czy też zakończenie naświetlania roślin jest bardzo ważne.

Kiedy hodowca uruchomi już uprawę i cały sprzęt do niej służący, musi wiedzieć, że roślina, tak w pomieszczeniu, jak i na dworze, potrzebuje różnej długości dnia do poszczególnych faz wzrostu. Na okres wegetatywny potrzebuje światła 24h bądź 18h na dobę, a kiedy przełączy się ją na kwitnienie, będzie potrzebowała 12h dnia i 12h nocy. Można uruchamiać oświetlenie ręcznie, ale może być to uciążliwe. Dlatego używa się timera. Jest to bardzo proste urządzenie, dzięki któremu reguluje się pracę zestawu. Jest podobny do gniazdka z prądem, taki rodzaj gniazdka w gniazdku. Timery są różne; tanie – mechaniczne oraz droższe – cyfrowe. I jedne, i drugie działają dobrze. Grower powinien posiadać takie urządzenie.

Tak wygląda prosty timer mechaniczny:

Gdzie można kupić timer?

Kupno timera do uprawy marihuany nie musi się wiązać z wizytą w specjalistycznym sklepie z akcesoriami do uprawy konopi indyjskich, czyli growshopie. Włącznik czasowy (timer) można kupić dosłownie wszędzie, w każdym markecie nie tylko budowlanym dostaniemy takie urządzenie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie marihuany, porady i informacje o konopi
Copyright © Uprawa-Marihuany.com