Topy Marihuany, Czyli Konopi Indyjskiej
Żeńskie kwiatostany marihuany to inaczej mówiąc „topy” które po prawidłowym wysuszeniu można spożywać na przykład po przez palenie.
Czas kiedy pojawiają się topy?
Kiedy już wysadziliśmy swoje pierwsze konopie oczekujemy na topy, pojawiają się one w momencie przechodzenie z fazy wegetatywnej na fazę kwitnienia. Na samym początku pojawiają się białe włoski, w późniejszym czasie przychodzi etap, który zaczyna tworzyć duże kwiatostany. W przypadku kiedy chcemy mieć pewność pewnych zbiorów najlepiej kupić nasiona marihuany feminizowane, na 99%, wyrosną nam topy marihuany. Ponieważ topy pojawiają sie tylko na żeńskich konopiach.
Jak poprawnie suszyć topy?
Świeżo po ścięciu konopie zawierają 70-80% wody, dlatego uważam że jeżeli znajdą się chętni do ważenia kwiatostanu to oczywiście odradzamy niema to sensu, podczas suszenia i tak waga się obniży wielokrotnie. Aby przejść do palenia marihuany należy odpowiednio oraz prawidłowo wysuszyć nasze topy. Suszenie to elementarne wydarzenie po to, aby topy były jak najwyższej jakości oraz o wartościowej mocy co na pewno przyniesie ogromna satysfakcję. Jeżeli będą źle suszone mogą być słabej jakości, smak i zapach porównywane jest do siana.
Jak długo należy suszyć topy marihuany?
Właściwie wysuszone topów marihuany jest konieczne które potrzebują dużo czasu, aby odparowała woda, zazwyczaj jest to w granicy 10-14 dni. Gdyby przyszedł nam pomysł do głowy aby przyśpieszyć suszenie to nie rob tego nie jest to niestety wskazane i co gorsza może wpłynąć na jakość suszu. Prawdę mówiąc to wodę można szybko usunąć z topów, ale musimy się liczyć z tym że zostanie chlorofil który będzie negatywnie wpływał na smak naszego zioła.
NA obecny czas jedną z najczęstszych metod suszenia topów jest usunięcie wszystkich dużych liści a także tych mniejszych po czym powieszenie całych tych topów na sznurku szczytem do dół u. Bardzo ważne jest to aby pamiętać że nie należy podczas suszenia nie stykały się ze sobą, dzięki temu będzie dużo lepszy przepływ powietrza co wpłynie na zmniejszenia ryzyka złapania pleśni. Nie ma przeszkód, aby porozdrabniać większe kawałki topów nożyczkami na drobniejsze i po rozkładać je na siatce do suszenia topów. Taką siatkę możemy kupić w growshopach.
Wilgotność oraz temperatura?
W pierwszych dniach po ścięciu naszych konopi zostanie odparowana wody z topów, dlatego ważne jest aby zadbać o odpowiednie warunki. Temperatura pierwszy jak że istotna rzecz powinna wynosić ok. 20 stopni, aby uniknąć wysokiej wilgotności, należy tego przestrzegać żeby pozwolić na prawidłowe suszenie kwiatostanów, konieczny jest także przepływ świeżego powietrza, gdyż w ten sposób zmniejszamy ryzyko pojawienia się pleśni. Niestety podczas suszenia nie trudno o to a i często się zdarza niechciana pleśń na topach. Miejscem które możemy polecić do suszenia jest growbox, należy jednak pamiętać, żeby suszyć przy wyłączonych lampach. Niestety światło niekorzystnie wpływa na THC co w konsekwencji może osłabić działanie suszu, a jeżeli chodzi o suszenie to powinno przebiegać przy włączonych wentylatorach.
Jak rozpoznać kiedy topy są gotowe do spożycia?
W momencie, gdy gałązki przy topach próbujesz złamać wydobywając charakterystyczny dźwięk trzasku to oznacza, że są właściwie wysuszone, jeżeli jednak jedynie wyginają się to trzeba poświecić im więcej czasu na to aby je wysuszyć. Nasze topy często mogą wydawać się suche jednakże w środku rośliny może być jeszcze woda, dlatego kiedy zdecydujesz się włożyć je do pojemnika trzeba parę razy dziennie otwierać go, żeby kontrolować czy nie pojawia się nigdzie pleśń. Informujemy, że podczas suszenia a szczególnie w tych pierwszych dniach wydziela się bardzo mocy zapach, suszenie w growboxie z zainstalowanym filtrem węglowym może rozwiązać ta kwestię.
Prawidłowe przechowywanie topów marihuany.
Nasze uzyskane topy w momencie całkowitego wysuszenia materiału należy przechowywać w szczelnym pojemniku, a najlepiej słoiku czy też inne plastikowe pojemniki. Przydadzą się również foliowe worki strunowe przy tej metodzie polecamy wsadzić topy do kilku warstw, aby jak najlepiej zabezpieczyć materiał (zioło). Najlepiej trzymać je w ciemnym i suchym miejscu o temperaturze pokojowej. Bez obaw tak zapakowane oraz zabezpieczone topy wytrzymają bardzo długi czas nie myśląc o tym czy nie dostanie się tam pleśń.
0 komentarzy