Uprawa Wewnątrz – Pomieszczeniu, Indoor, GrowBox, GrowRoom

Opublikowane przez Radosław Stuf w dniu

Profesjonalni growerzy konopi indyjskich uprawiają je w pomieszczeniach zamkniętych bądź w warunkach laboratoryjnych. Wiele osób przewlekle chorych, potrzebujących marihuany do celów leczniczych, uprawia ją w domu (indoor), w piwnicy, szopie, w odpowiednio przystosowanej szafie (GrowBox) lub też w odpowiednio przygotowanym pokoju (GrowRoom).

  • Indoor – Uprawa konopi indyjskich wewnątrz, czyli w domu, pomieszczeniu.
  • GrowBox – Specjalny namiot do uprawy, można go postawić np. w pokoju.
  • GrowRoom – Specjalnie przygotowany cały pokój-pomieszczenie do uprawy.

Te metody są często stosowane przez najlepszych hodowców z całego świata. Jednak w dobie bardzo szybko rozwijającego się rynku urządzeń do upraw wewnętrznych uprawa w ziemi staje się tylko jedną z form uprawy konopi. Zaawansowane techniki, które ją wypierają, to m.in. uprawy hydroponiczne, w kokosie i w wełnie mineralnej. Jednak podstawą do dalszych działań jest umiejętność uprawy konopi w warunkach naturalnych, czyli outdoor. Większość growerów zaczyna swoją przygodę z uprawą konopi właśnie od wysiania swoich nasion marihuany na dworze. Jest to dobra szkoła przez uprawą indoor, czyli w domu (pomieszczeniu) – GrowBoxe, GrowRoomie.


Przykład Grow Boxa (Grow Box).


Przykład Grow Roomu (Grow Room).

Konopie w warunkach wewnętrznych tak samo jak na dworze wymagają światła, odpowiedniej temperatury, podłoża, nawozów, dużej ilości CO2 oraz opieki. Kiedy hodowca zrozumie procesy rządzące cyklem wzrostu tych roślin, pojmie też, w jaki sposób może je wykorzystać, by sterować każdym aspektem wzrostu rośliny, jej wysokością, rozłożystością, czasem wzrostu wegetatywnego, zbiorami, sposobami krzyżowania oraz uprawy sensimilla. Kiedy te procesy będą dla niego zrozumiałe, będzie w stanie skrócić czas od zasiania rośliny do zbiorów do 7-10 tygodni.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie marihuany, porady i informacje o konopi
Copyright © Uprawa-Marihuany.com