W Obiegu Coraz Więcej Syntetycznej Marihuany

Opublikowane przez Lidia Wenta w dniu

Konsumenci są narażeni na ogromne niebezpieczeństwo i coraz więcej ludzi żąda legalizacji marihuany

W Europie w obiegu znajduje się coraz więcej syntetycznych cannabinoidów. Wielu użytkowników nie jest w stanie sprawdzić, czy kupowana przez nich marihuana jest sztucznie wzmocnioną marihuaną, czy nie. Z tego powodu doszło już do kilkunastu przypadków zgonów. Według Federalnego Raportu o Sytuacji Przestępczości Narkotykowej Federalnego Urzędu Policji Kryminalnej, w latach 2019-2020 w wyniku stosowania syntetycznych kannabinoidów zmarło pięć osób. Dlatego też coraz więcej palaczy wzywa do legalizacji marihuany.

Można sprawdzić, czy zakupiony narkotyk zawiera syntetyczne kannabinoidy. Jest to jednak możliwe tylko w specjalnych stacjach badawczych, takich jednak nie ma zbyt dużo. W samych Niemczech istnieje tylko jednak taka placówka, mianowicie w stowarzyszeniu we Frankfurcie. Karsten Tögel-Lins, pracownik socjalny frankfurckiego stowarzyszenia, opisuje problem: „Syntetyczne kannabinoidy są niewidoczne, bezwonne i bez smaku. Ponieważ posiadanie i dystrybucja marihuany jest w Niemczech nielegalna, to nie ma oczywiście też instytucji kontrolujących jakość narkotyków. Konsumentom pozostaje więc czarny rynek.”

Rozwiązaniem byłaby tutaj odpowiednia kontrola narkotyków. Tögel-Lins ze stowarzyszenia uważa za konieczne sprawdzanie leków pod kątem ich składników przed spożyciem oraz edukowanie konsumentów o możliwych zagrożeniach. Jego zdaniem jest to bardziej skuteczne niż zakaz.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie marihuany, porady i informacje o konopi
Copyright © Uprawa-Marihuany.com