Wybór Sklepu z Nasionami Marihuany

Opublikowane przez Radosław Stuf w dniu

Zwykle, jeżeli rolnikowi uda się znaleźć świetny seed-bank, znajdzie on również hodowców kupujących tam nasiona. Warto czytać na forach, wypowiedzi innych, bardziej doświadczonych rolników i hodowców tzw. growerów. Ale z drugiej strony należy nie brać do siebie wszystkich wypowiedzi, gdyż na forach internetowy pisze dużo małolatów, często piszą oni najzwyczajniej co im ślina na język przyniesie.

Wybór Sklepu z Nasionami Marihuany, Uprawa Marihuany

Społeczności internetowe hodowców zawsze są pomocne w poszukiwaniach informacji na temat danego sklepu z nasionami konopi. Z polskojęzycznych for możemy odwiedzać takie strony jak growers.pl, gdzie można znaleźć profesjonalne tematy analizujące seedbanki, takie jak: Gdzie kupić nasiona, niby PRO sklepy. Rolnicy i kolekcjonerzy dokładnie je analizują, by wybrać wiarygodny sklep, gdyż często znajdowali się oszuści wysyłający nasiona z karmy dla ptaków. Ceny w dobrych bankach są wysokie, ale najwyższa jakość musi kosztować. W poszukiwaniach wiarygodnych stron internetowych rolnicy zwracają uwagę na te najbardziej profesjonalne. A przy wyborze banku nasion wybierają te, w których kupują inni rolnicy i kolekcjonerzy. Należy pamiętać o tym, że kupując nasiona w Polsce, można nabyć je jedynie w celach kolekcjonerskich, każde inne ich zastosowanie jest niezgodne z prawem, chyba że działasz w imieniu wyspecjalizowanej jednostki naukowej posiadającej odpowiednie uprawnienia. Jeżeli natomiast kupi się je w Polsce i wyjedzie uprawiać tam, gdzie prawo na to pozwala, będzie można użyć ich w tym celu.

Rolnicy wyszukują adresy poszczególnych banków i sprawdzają ceny. Porównują je z innymi, gdyż banki wchodzą w układy odnośnie sprzedaży nasion i ich ceny mogą się znacznie różnić.

Kolejną rzeczą, jaką robią, jest wysłanie wiadomości do administratora strony odnośnie usług, jakie świadczą, o tym, jakie nasiona rolnikowi odpowiadają, jak przesyłki są pakowane, jaka jest umowa bezpieczeństwa i czy wysyłają nasiona do kraju, w którym dany rolnik przebywa. W niektórych krajach posiadanie nasion jest legalne, w innych nie. W Polsce można posiadać nasiona w celach kolekcjonerskich. Hodowcy i rolnicy zawsze czekają na odpowiedź administratora. Ci ludzie to sprzedawcy i powinni komuni­kować się w każdej ważnej sprawie z klientem i odpowiadać na wszystkie jego pytania, choćby były banalne. Rolnik pyta również, jak zapłacić za przesyłkę oraz jak jest pakowana. Pamiętać należy, że poczta potrafi nabroić, a w paczce są tylko nasiona. Wystarczy drobne nadepnięcie i można znisz­czyć całą jej zawartość. Jeżeli administrator nie odpowie, rolnik powinien zostawić ten bank, bo może zostać oszuka­ny.

Jeżeli nasiona nie dotrą, rolnik pisze do banku e-mail z zapytaniem, co się stało. Może również złożyć skargę na forum lub w rankingu banków nasion. Im więcej takich skarg, tym większe prawdopodobieństwo wyłonienia naj­lepszych banków, w jakich warto kupować, oraz wskazania tych, które próbują kantować ludzi. Rolnicy i kolekcjonerzy pamiętają, by napisać pozytywną opinię o sklepie, z którego dostali dobre nasiona i w którym transakcja przebiegła po­myślnie. Może nawet się zdarzyć, że za dobrą opinię dostają zniżkę na kolejne zakupy, więc warto się postarać.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © Uprawa-Marihuany.com