Wybór Sklepu z Nasionami Marihuany

Opublikowane przez Radosław Stuf w dniu

Zwykle, jeżeli rolnikowi uda się znaleźć świetny seed-bank, znajdzie on również hodowców kupujących tam nasiona. Warto czytać na forach, wypowiedzi innych, bardziej doświadczonych rolników i hodowców tzw. growerów. Ale z drugiej strony należy nie brać do siebie wszystkich wypowiedzi, gdyż na forach internetowy pisze dużo małolatów, często piszą oni najzwyczajniej co im ślina na język przyniesie.

Społeczności internetowe hodowców zawsze są pomocne w poszukiwaniach informacji na temat danego sklepu z nasionami konopi. Z polskojęzycznych for możemy odwiedzać takie strony jak growers.pl, gdzie można znaleźć profesjonalne tematy analizujące seedbanki, takie jak: Gdzie kupić nasiona, niby PRO sklepy. Rolnicy i kolekcjonerzy dokładnie je analizują, by wybrać wiarygodny sklep, gdyż często znajdowali się oszuści wysyłający nasiona z karmy dla ptaków. Ceny w dobrych bankach są wysokie, ale najwyższa jakość musi kosztować. W poszukiwaniach wiarygodnych stron internetowych rolnicy zwracają uwagę na te najbardziej profesjonalne. A przy wyborze banku nasion wybierają te, w których kupują inni rolnicy i kolekcjonerzy. Należy pamiętać o tym, że kupując nasiona w Polsce, można nabyć je jedynie w celach kolekcjonerskich, każde inne ich zastosowanie jest niezgodne z prawem, chyba że działasz w imieniu wyspecjalizowanej jednostki naukowej posiadającej odpowiednie uprawnienia. Jeżeli natomiast kupi się je w Polsce i wyjedzie uprawiać tam, gdzie prawo na to pozwala, będzie można użyć ich w tym celu.

Rolnicy wyszukują adresy poszczególnych banków i sprawdzają ceny. Porównują je z innymi, gdyż banki wchodzą w układy odnośnie sprzedaży nasion i ich ceny mogą się znacznie różnić.

Kolejną rzeczą, jaką robią, jest wysłanie wiadomości do administratora strony odnośnie usług, jakie świadczą, o tym, jakie nasiona rolnikowi odpowiadają, jak przesyłki są pakowane, jaka jest umowa bezpieczeństwa i czy wysyłają nasiona do kraju, w którym dany rolnik przebywa. W niektórych krajach posiadanie nasion jest legalne, w innych nie. W Polsce można posiadać nasiona w celach kolekcjonerskich. Hodowcy i rolnicy zawsze czekają na odpowiedź administratora. Ci ludzie to sprzedawcy i powinni komuni­kować się w każdej ważnej sprawie z klientem i odpowiadać na wszystkie jego pytania, choćby były banalne. Rolnik pyta również, jak zapłacić za przesyłkę oraz jak jest pakowana. Pamiętać należy, że poczta potrafi nabroić, a w paczce są tylko nasiona. Wystarczy drobne nadepnięcie i można znisz­czyć całą jej zawartość. Jeżeli administrator nie odpowie, rolnik powinien zostawić ten bank, bo może zostać oszuka­ny.

Jeżeli nasiona nie dotrą, rolnik pisze do banku e-mail z zapytaniem, co się stało. Może również złożyć skargę na forum lub w rankingu banków nasion. Im więcej takich skarg, tym większe prawdopodobieństwo wyłonienia naj­lepszych banków, w jakich warto kupować, oraz wskazania tych, które próbują kantować ludzi. Rolnicy i kolekcjonerzy pamiętają, by napisać pozytywną opinię o sklepie, z którego dostali dobre nasiona i w którym transakcja przebiegła po­myślnie. Może nawet się zdarzyć, że za dobrą opinię dostają zniżkę na kolejne zakupy, więc warto się postarać.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie marihuany, porady i informacje o konopi
Copyright © Uprawa-Marihuany.com