Zalety Ekologicznej Uprawy Konopi Indyjskich

Opublikowane przez Lidia Wenta w dniu

Osiem Powodów, Dlaczego Warto Postawić Na Organiczną Uprawę Marihuany

Marihuana często jest określana jako substancja naturalna. Chociaż jest ona pewnością pochodzenia roślinnego, to większość powszechnie dostępnej trawki ma w sobie więcej chemikaliów niż większość użytkowników myśli.

Na szczęście w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna uprawa ekologiczna, i to dotyczy również uprawy konopi. Obecnie coraz więcej hodowców poszukuje naturalnych alternatyw do nawożenia gleby i ochrony roślin przed szkodnikami oraz chorobami.

Jeśli kiedykolwiek myślałeś nad tym, aby swoje zioło uprawiać w zgodzie z naturą, to poniżej znajdziesz osiem powodów, dlaczego warto się tego podjąć.

1. Pąki Lepiej Pachną i Smakują

Organicznie uprawiane rośliny marihuany produkują znacznie lepsze zioło. Żywność ekologiczna, taka jak owoce i warzywa, jest znana z tego, że nie tylko lepiej smakuje, ale jest też bardziej pożywna. To samo dotyczy organicznej marihuany. Każdy, kto miał szczęście spróbować organicznej marihuany, zauważy dużą różnicę w smaku i aromacie.

Ogrody ekologiczne potrzebują bogatej, wysokiej jakości gleby, aby wydać zdrowe rośliny i wspaniałe plony. Gleby tego typu są pomocne w dostarczaniu roślinom wysokiej jakości naturalnych składników odżywczych, dzięki którym uzyskuje się obfite plony. W przypadku uprawy konopi oznacza to silne, zdrowe rośliny o wspaniałym smaku i zapachu kwiatów.

2. Większe Plony

Kolejną ważną zaletą ekologicznej uprawy są potencjalnie wyższe plony. Growerzy uprawiający konopie często wychodzą z założenia, że muszą polegać na konwencjonalnych nawozach, podłożach i składnikach odżywczych, aby uzyskać najlepsze rezultaty dla swoich roślin. Niekoniecznie jednak tak jest. W rzeczywistości, ogrodnicy ekologiczni często mogą uzyskać równie wysokie, a nawet lepsze plony ze swoich roślin. W odpowiednich warunkach rośliny uprawiane ekologicznie mogą dawać naprawdę duże, bujne plony.

Kiedy zdecydujesz się uprawiać swoje rośliny organicznie, w zasadzie decydujesz się na poświęcenie czasu na to, aby stworzyć dla swoich roślin mikrośrodowisko, w którym będą się rozwijały i żyły. Jeśli to środowisko jest witalne i produktywne, twoje rośliny dadzą ci wielkie plony. Jeśli jednak środowisko to nie spełnia niezbędnych wymagań, może się okazać, że plony są znacznie niższe. Przez długi czas był to jeden z głównych powodów, który zniechęcał hodowców marihuany do upraw ekologicznych.

Jednak w ostatnich latach dokonano ogromnego postępu w dziedzinie nawozów organicznych, podłoży uprawowych i dodatków, dzięki czemu łatwiej niż kiedykolwiek można uprawiać zdrową, wydajną plantację w domu i uzyskiwać wspaniałe plony.

3. Większa Moc

Ekologicznie uprawiane owoce i warzywa są znane z tego, że są bardziej odżywcze niż produkty konwencjonalne. Podobnie dzieje się w przypadku organicznie uprawianej marihuanie. Może ona być tak samo mocna w działaniu jak regularnie uprawiane zioło, a nawet mocniejsza. Pamiętaj, że marihuana, aby dobrze rosła, jak każda inna roślina ma wiele złożonych potrzeb, które muszą być spełnione. Niestety, konwencjonalne podłoża uprawowe i roztwory odżywcze mają bardzo podstawowe podejście do zaspokojenia tych potrzeb.

Większość konwencjonalnych roztworów odżywczych zawiera zasadniczo tylko 3 podstawowe składniki: azot, fosfor i potas. Są to trzy najbardziej podstawowe składniki odżywcze potrzebne do utrzymania konopi (i wielu innych roślin) przy życiu. Chociaż te składniki odżywcze robią o wiele więcej niż tylko zapobiegają więdnięciu i umieraniu roślin, nie zapewniają holistycznego podejścia do pielęgnacji i odżywiania roślin.

Ogrody ekologiczne opierają się na wydajnej i wysokiej jakości glebie. Zawartość składników odżywczych w glebie jest o wiele bardziej obszerna niż tylko podstawowa mieszanina azotu, fosforu i potasu. Używając kompostu lub innych naturalnych nawozów, gleba jest wzbogacana o wiele innych składników odżywczych i można stworzyć o wiele bardziej kompletne środowisko dla roślin.

Do grupy tych składników odżywczych należą, między innymi:

  • Wapń
  • Siarka
  • Magnez
  • Mangan
  • Bor
  • Miedź
  • Cynk
  • Molibden
  • Żelazo

Materiały organiczne i nawozy zawierają zazwyczaj śladowe ilości tych (i innych) składników odżywczych, zapewniając roślinom bardziej zrównoważone podłoże do wzrostu. To pozwoli Ci wydobyć z Twoich roślin jeszcze więcej, w tym silniejsze kwiaty.

4. Lepsza Jakość Gleby

W konwencjonalnych ogrodach gleba jest zwykle postrzegana jedynie jako medium, w którym znajdują się rośliny do czasu zbiorów. W rolnictwie ekologicznym gleba jest cenną częścią ogrodu. W zwykłej uprawie hodowcy po zbiorach pozbywają się gleby i w każdym sezonie wegetacyjnym używają nowej. Powodem tego jest fakt, że zwykłe praktyki uprawowe nie poprawiają w zrównoważony sposób jakości gleby. Zamiast tego, gleba w normalnych ogrodach zazwyczaj służy jedynie jako sterylny, tymczasowy dom dla roślin.

Gleby organiczne służą jednak jako złożony ekosystem, który z sezonu na sezon poprawia ogólny stan zdrowia ogrodu. Gleby organiczne mają zwykle o wiele bogatsze mikrobiomy niż zwykłe gleby. Mikrobiom gleby oznacza ogół mikroorganizmów występujących w glebie. Należą do nich bakterie, grzyby i liczne inne drobne organizmy, które żyją w niej i współtworzą ekosystem, jakim jest Twoja gleba.

Uprawa konopi (a w zasadzie każdej innej rośliny) w organicznej glebie z bogatym mikrobiomem ma wiele zalet. Ta złożoność pozwala roślinom prawidłowo się rozwijać, jak również produkować wyższe i bardziej wydajne plony oraz lepiej pachnące i smakujące kwiaty. Co najlepsze, taką glebę możesz ponownie wykorzystywać przez wiele lat. Stale rozwijając bogaty ekosystem w swoim ogrodzie przyczyniasz się do poprawy ogólnego stanu zdrowia całego ogrodu.

5. Robisz Coś Dobrego Dla Środowiska

Korzyści płynące z ekologicznej uprawy marihuany wykraczają daleko poza zwiększenie wysokości/potencji plonów i zdrowia ogrodu. Wybierając produkty ekologiczne, możesz również pozytywnie wpłynąć na lokalne środowisko. Częstym problemem regularnych, nieekologicznych upraw jest erozja gleby. Chociaż erozja gleby jest w rzeczywistości naturalnym procesem dotykającym wszystkich rodzajów gruntów, jest ona nasilana przez wiele nowoczesnych praktyk rolniczych.

Wierzchnia warstwa gleby jest prawdopodobnie jedną z najcenniejszych części gleby, ponieważ jest bogata w materię organiczną i życie glebowe oraz jest bardzo żyzna. Deszcz, wiatr lub praktyki rolnicze, takie jak orka, regularnie powodują erozję wierzchniej warstwy gleby w ogrodzie, co ostatecznie prowadzi do pogorszenia jej jakości. Uprawiając ekologicznie i poświęcając czas na stworzenie bogatej i złożonej gleby, pomagasz zapobiegać erozji gleby, nawet jeśli tylko na małą skalę.

Ekologiczna uprawa roślin konopi indyjskich przyczynia się również do ochrony jakości wody w Twoim otoczeniu. Substancje chemiczne pochodzące z nawozów, roztworów odżywczych i pestycydów/herbicydów stosowanych w ogrodach nieekologicznych mogą mieć duży wpływ na jakość wody. Po podaniu roślinom, śladowe ilości tych chemikaliów dostają się w końcu do lokalnych zasobów wodnych, z których korzystają inne rośliny, zwierzęta, a nawet ludzie.

Używając w swoim ogrodzie ekologicznym tylko biodegradowalnych produktów organicznych, pomagasz tego uniknąć i w ten sposób chronisz czystość cennej wody. Oczywiście, wpływ na środowisko zależy od wielkości uprawy. Jeśli uprawiasz tylko kilka roślin, masz oczywiście mniejszy wpływ na środowisko niż duży komercyjny hodowca. Ale nie pozwól, aby to Cię zniechęciło. Jeśli chodzi o ochronę naszego środowiska, liczy się każdy najmniejszy wkład.

6. Oszczędzasz

Może to brzmieć nieco absurdalnie, ale to prawda. Zazwyczaj ekologiczna uprawa kojarzy się z większymi kosztami. Jednak uprawiając swoje zioło organicznie możesz rzeczywiście zaoszczędzić pieniądze.

Nie zapominaj, że organiczna uprawa konopi to przede wszystkim bardziej holistyczne podejście do pielęgnowania ogrodu. Podczas gdy konwencjonalna uprawa skupia się na celach krótkoterminowych (np. obfite plony), uprawa ekologiczna ma na uwadze bardziej długoterminowe rozwiązania, co w dłuższej perspektywie minimalizuje wydatki.

Oczywiście przestawienie się na rolnictwo ekologiczne na początku wydaje się być bardzo pracochłonne. Ponieważ tworzenie bogatej gleby w ogrodzie, bez pomocy chemicznych nawozów i pożywek, wymaga czasu i zwykle pracochłonnych działań, takich jak kompostowanie, nawożenie itp.

Z czasem jednak przekonasz się, że rolnictwo ekologiczne się opłaca. Gdy gleba jest już w naprawdę dobrej kondycji, można pożegnać się z drogimi nawozami i odżywkami. Ponadto, gdy mamy do czynienia ze szkodnikami lub infekcjami, przekonamy się, że większość rozwiązań organicznych (takich jak użycie oleju neem) jest tańsza i równie skuteczna.

7. Jesteś Bliżej Natury

Mimo że uprawa trawki za każdym razem jest czymś bardzo ekscytującym, może stać się nudna, jeśli zawsze korzystamy z tych samych gotowych pożywek, nawozów itp. Przejście na uprawę organiczną nadaje nowy wymiar doświadczenia w uprawie trawy i stanowi wyzwanie, aby sprostać wymaganiom upraw przy użyciu całkowicie naturalnych alternatyw.

Jeśli się z tym zmierzycie, prawdopodobnie zauważycie, że zwracacie większą uwagę na swoje rośliny i uważniej obserwujecie ich reakcje na środowisko, które dla nich tworzycie. Stopniowo rozwiniecie bardziej złożone i zróżnicowane zrozumienie tego, jak działa natura, zamiast po prostu wiedzieć, jaka pożywka jest potrzebna na danym etapie wzrostu roślin.

8. Lepszy i Czystszy Dym

Ostatnim i głównym powodem, dla którego powinieneś postawić na organiczną uprawę, jest w efekcie lepsza i czystsza marihuana. Mówi się, że w porównaniu z innymi, bardziej wyszukanymi środkami odurzającymi, marihuana jest środkiem naturalnym. Nawet jeśli kwiaty, które palisz, pochodzą naturalnie z rośliny, ich uprawa jest często niestety mniej naturalna.

Zwyczajni growerzy uprawiający marihuanę często stosują całą gamę środków chemicznych przez cały cykl życia rośliny. Niezależnie od tego, jak dobrze rośliny zostały na koniec przepłukane, niektóre z tych chemikaliów podczas palenia z pewnością dostaną się do płuc.

Jeśli więc spożywanie czystych i naturalnych produktów jest dla Ciebie ważne, najwyższy czas zacząć uprawiać swój własny organiczny ogród.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie marihuany, porady i informacje o konopi
Copyright © Uprawa-Marihuany.com