Zastosowanie Wodorostów w Uprawie Roślin Konopi Indyjskich

Opublikowane przez Lidia Wenta w dniu

Co Wspólnego Mają Wodorosty z Uprawą Marihuany

Wodorosty zawierają wszystkie główne i uboczne składniki odżywcze dla roślin i wszystkie pierwiastki śladowe, takie jak kwas alginowy, auksyny, gibereliny i antybiotyki. Dotyczy to wszystkich dostępnych form wodorostów: świeżych wodorostów, mączki z wodorostów i płynnego ekstraktu z wodorostów. Świeże i mielone wodorosty dodane do posiłku zawierają również witaminy A i C, B12 i K oraz witaminy z grupy E.

Jednak płynne ekstrakty z wodorostów już nie zawierają tych witamin. Wodorosty po rozłożeniu na ziemi zaczną się rozkładać po około tygodniu. Ten proces rozkładu, podczas którego wodorosty są rozkładane, najpierw pobiera azot z gleby, ale ostatecznie zastąpi zawartość azotu i ostatecznie znacznie go zwiększy.

Zalety Wodorostów

Wodorosty utrzymują wilgotność gleby w pobliżu gruntu, co oszczędza konieczności częstszego podlewania roślin. Trzyma z dala od ślimaków i szkodników, nie zawiera obcych nasion chwastów, jak przykładowo skrzyp, który z wielkim trudem daje się wytępić.

Wodorosty nie dopuszczają również do wzrostu chwastów, ponieważ pokrywają glebę i uniemożliwiają im kiełkowanie. Pamiętaj o tym, umieszczając wodorosty na powierzchni donicy z kiełkującymi roślinami konopi indyjskich. Wodorosty zwiększają również metabolizm roślin, niezależnie od tego, czy są dodawane do gleby, czy aplikowane w formie aerozolu.

Wzbogaca glebę w pierwiastki śladowe i rozluźnia ją, przekształcając jej teksturę w strukturę okruchową. Ta luźna konsystencja ułatwia roślinom tworzenie korzeni i znajdowanie potrzebnych składników odżywczych.

Zbiór Wodorostów

Jeśli zbierasz wodorosty, skup się na środku plaży, ponieważ tam wodorosty są bardziej suche i zawierają mniej robaków. Pamiętaj, aby w jednym miejscu zebrać tylko jedną trzecią wodorostów i zbieraj je też w innych miejscach. W ten sposób upewnisz się, że zostanie wystarczająco dużo wodorostów, aby przyroda mogła uzupełnić to, co zabrałeś.

Szukaj delikatnych, połamanych wodorostów, ponieważ łatwiej je zebrać niż duże grudki, które często są bardzo ciężkie i śliskie. Najprostszym sposobem na transport zebranych wodorostów jest umieszczenie ich w plastikowych torebkach na cebule, dzięki czemu resztki wody będą mogły ścieknąć, a także łatwo będzie je przenieść.

Jak Użyć Wodorostów

Zebrane wodorosty jak najszybciej rozłóż na ziemi, ponieważ zaczną się rozkładać, tworząc przezroczystą przerwę między łodygami rośliny. Powtórz rozprowadzanie wodorostów na ziemi po tygodniu, ponieważ wtedy większość wodorostów skurczy się i zacznie się rozkładać.

Jeśli martwisz się o sól, która może przeniknąć do roślin lub wpłynąć na glebę, to przed zastosowanie wodorostów możesz je spryskać wodą i tym samym spłukać z nich resztki soli.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie marihuany, porady i informacje o konopi
Copyright © Uprawa-Marihuany.com