Kontrolowanie Zapachu Przy Uprawie Indoor Roślin Konopi Indyjskich

Opublikowane przez Lidia Wenta w dniu

Rośliny konopi indyjskich wydzielają intensywny zapach, jedne odmiany mniej, inne więcej, i jest o bez wątpienia obłędny, jednak podczas gdy przy uprawie outdoorowej nie stanowi on większego problemu, to w momencie, gdy rośliny są uprawiane w zamkniętym pomieszczeniu, a tym bardziej, jeśli wokół mamy sąsiadów, zapach może stać się sporym problemem. Dlatego ważne jest, aby w takich warunkach zminimalizować wydzielany przez rośliny marihuany zapach.

Kontrolowanie Temperatury Oraz Wilgotności Powietrza

Intensywne, brzydkie zapachy nasilają swoją woń w gorącym i wilgotnym środowisku. Dzieje się tak przez parę wodną, która sprawia, że nasz zmysł węchu jest bardziej wrażliwy na zapachy unoszące się w powietrzu. Dodatkowo ciepło zatrzymuje niektóre zapachy w powietrzu.

Zanim więc zaczniemy walkę z intensywnym zapachem w pomieszczeniu do uprawy, warto upewnić się, że temperatura i wilgotność otoczenia nie są zbyt wysokie. Jest to szczególnie ważne w przypadku dorosłych roślin, które są pokryte dużą ilością trychomów, ponieważ te bogate są w aromatyczne terpeny.

Wybór Odmiany o Łagodnym Zapachu

Jest to najmniej inwazyjny sposób ma zminimalizowanie zapachu roślin w pomieszczeniu do uprawy, jednak należy pamiętać, że każda odmiana roślin konopi indyjskich pachnie i nie ma takiej, która w ogóle nie wydziela żadnego zapachu. Po prostu jedne odmiany, jak na przykład szczepy Cheese czy Skunk, pachną bardzo intensywnie, a inne, jak Lowres#2 Automatic od producenta thc-thc.com wydzielają bardzo delikatny i mało wyczuwalny zapach. Jest to dobra opcja dla tych osób, które uprawiają swoje rośliny w miejscach, gdzie może to przeszkadzać sąsiadom.

Dbałość o Cyrkulację Powietrza

Cyrkulacja powietrza jest kolejnym ważnym czynnikiem, który należy mieć na uwadze przy niwelowaniu zapachu w uprawie indoorowej. Dzieje się tak, ponieważ cyrkulacja powietrza pomaga kontrolować temperaturę i wilgotność w miejscu uprawy.

Jeśli powietrze nie ma możliwości, żeby prawidłowo krążyć po całym growroomie, zaczyna gromadzić się w nim gorące powietrze. Poza tym, że może to uszkodzić rośliny, powstrzymać ich wzrost i zmniejszyć plon, gorące powietrze może również wzmocnić naturalny zapach roślin. Dlatego też warto jest używać wentylatorów, które zapewnią prawidłową cyrkulację powietrza w całym pomieszczeniu uprawowym.

Neutralizatory Zapachów

Nawet odpowiednia temperatura i wilgotność oraz dostateczna cyrkulacja powietrza nie są w stanie całkowicie wyeliminować zapachu roślin, zwłaszcza na początku fazy kwitnienia. Pomocne mogą tutaj się okazać neutralizatory zapachów.

Popularnym rozwiązaniem wśród większości amatorów jest żel neutralizujący zapachy. Żele te są niezwykle łatwe w użyciu; wystarczy kupić taki żel, odkręcić słoiczek i ustawić między roślinami, aby żel mógł wyłapać i zneutralizować ich zapach.

Pamiętaj, że takie żele w żaden sposób nie wyeliminują całkowicie zapachu roślin, niemniej jednak przy małych uprawach indoor mogą go maksymalnie zminimalizować.

Trzymaj się z dala od odświeżaczy powietrza. Rozpylanie tych produktów w pomieszczeniu do uprawy praktycznie nic nie da, a rośliny zostaną zanieczyszczone niepotrzebną chemią, co będzie miało zły wpływ na ich późniejszy smak i aromat oraz zdrowie konsumenta.

Najlepsze Są Filtry Węglowe

Jeśli zapach roślin stwarza naprawdę duży problem, warto jest zainwestować w filtry z aktywnym węglem. Jak sama nazwa wskazuje, filtry te zawierają w sobie węgiel aktywny, który wychwytuje i neutralizuje cząsteczki zapachowe z powietrza. Takie filtry działają na tej samej zasadzie co żele neutralizujące zapach, tyle że są one o wiele bardziej skuteczne.

Sam filtr z węglem aktywnym jest jednak bezużyteczny, jeśli nie jest on przyłączony do układu wentylującego, który przez filtr wysysa powietrze z pomieszczenia i je przy tym oczyszcza z zapachu. Filtry węglowe są dostępne w różnych rozmiarach. Najlepiej wybrać model, który będzie pasował do wielkości pomieszczenia uprawowego i systemu wentylującego.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie marihuany, porady i informacje o konopi
Copyright © Uprawa-Marihuany.com