Pięć Decydujących Etapów Uprawy Roślin Marihuany

Opublikowane przez Lidia Wenta w dniu

Ciepło, Światło i Woda – To Wszystko Jest Potrzebne Do Samodzielnej Uprawy Marihuany

Biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny marihuany, chyba nikogo nie dziwi fakt, że coraz więcej koneserów próbuje zaspokoić swoje zapotrzebowanie na trawkę poprzez własną uprawę, często też igrając z prawem i ryzykując.

Aby pod koniec sezonu zebrać zbiory nadające się do spożycia, każdy hodowca-amator powinien wiedzieć o różnych etapach, przez które przechodzi roślina konopi indyjskiej w fazie wzrostu!

Wybór Nasion i Odmiany

Pierwszym krokiem w uprawie własnej marihuany jest wybór materiału siewnego. Nasiona są dostępne w różnej jakości, a ich oferta obejmuje zarówno nasiona automatycznie kwitnące, nasiona feminizowane, regularne, czy też nasiona medyczne. Na rynku dostępne są też nasiona gatunku indica, jak również sativa oraz ruderalis.

Wielu doświadczonych growerów poleca zastosowanie nasion hybrydowych, czyli mieszanki gatunków indica – sativa – ruderalis, które zostały stworzone przez hodowców w celu uzyskania mieszanki najlepszych właściwości tych gatunków, jak krótki czas kwitnienia, krzepki wzrost czy wysoka zawartość THC.

Decydujący wpływ na wybór nasion ma lokalizacja uprawy. Wszystkie nasiona rosną na zewnątrz, ale jeśli z różnych powodów preferujesz plantację indoor, musisz kupić nasiona odpowiednie do wzrostu w zamkniętych pomieszczeniach.

Ile Czasu Potrzebuje Roślina Marihuany Od Wykiełkowania Do Zbioru?

W zależności od materiału siewnego i panujących warunków zewnętrznych szacuje się, że cały okres od wysiania – wykiełkowania do zbioru wynosi około 4 do 8 miesięcy. Najwięcej czasu zajmuje cykl wegetacyjny.

Rośliny uprawiane na otwartym terenie muszą radzić sobie ze zmiennymi warunkami pogodowymi. Dlatego rozwijają swoje pierwsze pąki dopiero po dwóch lub trzech miesiącach. Natomiast w uprawie indoor rośliny są doprowadzane do kwitnienia już po kilku tygodniach. Do momentu skręcenia pierwszego jointa z własnej uprawy rośliny przechodzą przez pięć faz.

Kiełkowanie Nasion (3-5 Dni)

Nasiona same w sobie są w stanie nieaktywnym. Aby ziarno wykiełkowało, potrzebne jest powietrze, woda i ciepło. Ponadto potrzebne są dwa papierowe ręczniki kuchenne i dwa talerze: ręczniki papierowe składamy na środku i dobrze zwilżamy wodą z kranu, po czym umieszczamy je na talerzu. Nasiona układamy na ręczniku w odległości jednego centymetra od siebie. Przykrywamy nasiona drugim papierem kuchennym i na koniec jako osłonę przed światłem przykrywamy drugim talerzem.

Całość przez kilka najbliższych dni potrzebuje temperatury otoczenia od 21° do 32° Celsjusza. Gdy tylko pojawi się pojedynczy pęd, kiełkowanie zakończyło się sukcesem. Gdy sadzonki osiągną 2 centymetry, można je przenieść do doniczki hodowlanej.

Faza Siewki (2-3 Tygodni)

Faza siewki rozpoczyna się od wytworzenia liści zarodkowych. Na początku mają one tylko trzy listki wachlarzowe. Pod koniec tej fazy wyrastają liście z siedmioma lub dziewięcioma listkami wachlarzowymi. W tym okresie nie należy podawać zbyt dużo wody, aby korzenie mogły oddychać. W przeciwnym razie siewka obumrze.

Faza Wegetatywna (3-16 Tygodni)

W fazie wegetatywnej roślina szybko rośnie. Teraz musi zostać przeniesiona do większej doniczki i potrzebuje wielu składników odżywczych. Zdrowy wzrost uzyskuje się poprzez dodanie naturalnego nawozu z fosforem i azotem.

Ponadto można zwiększyć plony poprzez zastosowanie metody toppingu. Polega ona na przycięciu górnej części rośliny tym samym regulując wzrost wysokości. Roślina kieruje w ten sposób wzrost z pnia do gałęzi. Dzięki krzaczastej formie roślina może efektywniej wykorzystywać światło.

Czas Kwitnienia (8-11 Tygodni)

W tej fazie powstają pąki pokryte żywicą. Rośliny uprawiane w zamkniętych pomieszczeniach potrzebują mniej światła i wystarczy im 12 godzin dziennie pod włączonymi lampami. Ponadto należy zmienić światło z niebieskiego na czerwone. W środowisku naturalnym warunki te powstają automatycznie wraz ze zmianą pór roku.

Trzy tygodnie po okresie kwitnienia rośliny nie powinny być przycinane. Na tydzień przed zbiorem należy zaprzestać dodawania nawozu.

Czas Zbioru

Ważne jest, aby określić dokładny czas zbioru plonów. Tylko wtedy możliwe są dobre plony. Z reguły jest to moment, kiedy trichomy (włoski znajdujące się na roślinach) tracą swój wyraźny kolor i przybierają mleczny wygląd. W przypadku pominięcia tego momentu THC zaczyna zanikać i przekształcać się w CBN (kannabinol).


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie marihuany, porady i informacje o konopi
Copyright © Uprawa-Marihuany.com