Topping, FIM Czyli Trenowanie Roślin Marihuany

Opublikowane przez Radosław Stuf w dniu

Trenowanie roślin ma za zadanie zwiększenie plonu przy uprawie marihuany.

Topping to technika, przy której grower ucina cały główny top (kwiat) rośliny w celu podwojenia go, zamiast jednego topu wyrosną dwa pomiędzy łodygą a liśćmi poniżej. Jest to technika podwajania. Stosuje się ją w fazie wegetatywnego wzrostu. Pewien hodowca, usiłując obciąć top, przyciął go w niedostatecznym stopniu i zaobserwował ciekawe zjawisko, które zostało opisane jako następna technika.

FIM (Fuck I Missed)

Jest to technika przycinania głównego topu rośliny (czubka) w celu zwiększenia jej wzrostu. Przycina się górny kwiat jeszcze w fazie wegetatywnej mniej więcej w 80%, można robić to kilka razy na kolejnych odgałęzieniach. Wtedy z czubka rośliny wyrastają dwa lub więcej dodatkowych gałązek, z których każda wygeneruje dodatkowy duży top. Czasem wyrastają cztery, sześć, a niektórzy twierdzą, że nawet osiem gałęzi. W tym wypadku można powiedzieć, że grower podwaja albo wręcz zwielokrotnia swoje zbiory.

Fimowanie można zastosować, kiedy roślina podrośnie i będzie miała kilka poziomów liści, średnio po miesiącu. Ostrymi nożycami lub skalpelem przycina się tylko górny top, małą jego część! hodowca przed przystąpieniem do pracy sterylizuje narzędzia alkoholem.

Kiedy po ucięciu powstanie od dwóch do czterech gałązek, można przycinać jeszcze raz, ale dopiero kiedy urośnie cztery-pięć par liści. Grower zbierze dzięki temu obfitsze zbiory. Kiedy będzie często i dużo przycinał rośliny, musi pamiętać, że słaba łodyga potrzebuje dodatkowego wsparcia.

Na innym blogu o uprawie marihuany w dziale: Zwiększenie Plonu, można przeczytać o innych technikach zwiększających plon, takich jak: Super Cropping, Lollipopping, Sea Of Green, Screen of Green.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie marihuany, porady i informacje o konopi
Copyright © Uprawa-Marihuany.com