Przygotowanie Miejsca, Podłoża Pod Uprawę Konopi

Opublikowane przez Radosław Stuf w dniu

Najlepiej, jeżeli miejsce wybrane przez rolnika jest zarośnięte pokrzywami, gdyż konopie doskonale się czują w podobnych warunkach. Odczyn ziemi powinien mieć ok. 5,5-7 pH. Można to sprawdzić listkami do mierzenia pH. Jest to bardzo prosty zabieg – należy wziąć nieco gleby z wybranego miejsca, wymieszać ją z wodą (najlepiej destylowaną), po czym odczekać kilka minut i sprawdzić listkiem odczyn.

Jest kilka metod przygotowania podłoża wykorzystywanych przez hodowców. Tu zostaną opisane dwie najpopularniejsze.

1. Dostosowanie gleby będącej już na wybranej lokalizacji do potrzeb uprawy.

– Należy przekopać ziemię na głębokość szpadla;
– Ziemia prawdopodobnie jest za kwaśna, dlatego zasypuje się ją dolomitem, ok. 1 litr/m2. Dolomit jest dostępny w każdym sklepie ogrodniczym;
– Ziemię należy wzbogacić przede wszystkim w azot. Wystarczy dodać krowiego obornika, ok. trzech szpadli na m2. Dobrze, jeżeli będzie wysuszony. Zbyt dużo gnojówki może popalić korzenie;
– Jeżeli rolnik chce napowietrzyć glebę, może dosypać torfu w proporcjach 1:3 (jeden szpadel torfu na trzy szpadle ziemi). Doskonale sprawdzają się również granulaty drenażowe, ale są drogie w porównaniu do torfu.

2. Rolnik może również wymienić ziemię na kupną, której pH powinno być w przedziale 6-7. Na takiej ziemi rośliny rosną wyśmienicie.

Rolnik przeważnie wybiera między trzema metodami wymiany ziemi:
– Przekopanie rowu szerokiego na ok. 40 cm, długiego na 1 m i głębokiego na szpadel, gdzie wsypuje kupną ziemię i sadzi ok. 5 roślin.
– Wykopuje doły, gdzie zmieści wiadro ziemi (2030 litrów), wsypuje ją i sadzi każdą roślinę oddzielnie. Zaawansowani rolnicy/hodowcy, uprawiający konopie w profesjonalnych warunkach, wymieniają ok. 1 m3 ziemi, by uzyskać jak największy plon najwyższej jakości.
– Na podmokłych terenach, gdzie korzenie mogą gnić, należy umieścić roślinę w dołach wraz z wiadrem bądź w foliowych workach. Należy w tym wypadku na dno pojemnika nasypać warstwę (ok. 5-10 cm) grubego żwiru lub keramzytu. Zapobiegnie to nadmiernemu nawodnieniu rośliny i pojawianiu się pleśni.

Rolnik przeważnie przygotowuje wybraną lokalizację na ok. miesiąc przed wysadzaniem. To pozwoli dojrzeć glebie, która ugniecie się i wkomponuje w krajobraz.


1 komentarz

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog o uprawie marihuany, porady i informacje o konopi
Copyright © Uprawa-Marihuany.com