Przygotowanie Miejsca, Podłoża Pod Uprawę Konopi

Opublikowane przez Radosław Stuf w dniu

Najlepiej, jeżeli miejsce wybrane przez rolnika jest zarośnięte pokrzywami, gdyż konopie doskonale się czują w podobnych warunkach. Odczyn ziemi powinien mieć ok. 5,5-7 pH. Można to sprawdzić listkami do mierzenia pH. Jest to bardzo prosty zabieg – należy wziąć nieco gleby z wybranego miejsca, wymieszać ją z wodą (najlepiej destylowaną), po czym odczekać kilka minut i sprawdzić listkiem odczyn.

Przygotowanie Miejsca, Podłoża Pod Uprawę Konopi, Uprawa Marihuany

Jest kilka metod przygotowania podłoża wykorzystywanych przez hodowców. Tu zostaną opisane dwie najpopularniejsze.

1. Dostosowanie gleby będącej już na wybranej lokalizacji do potrzeb uprawy.

– Należy przekopać ziemię na głębokość szpadla;
– Ziemia prawdopodobnie jest za kwaśna, dlatego zasypuje się ją dolomitem, ok. 1 litr/m2. Dolomit jest dostępny w każdym sklepie ogrodniczym;
– Ziemię należy wzbogacić przede wszystkim w azot. Wystarczy dodać krowiego obornika, ok. trzech szpadli na m2. Dobrze, jeżeli będzie wysuszony. Zbyt dużo gnojówki może popalić korzenie;
– Jeżeli rolnik chce napowietrzyć glebę, może dosypać torfu w proporcjach 1:3 (jeden szpadel torfu na trzy szpadle ziemi). Doskonale sprawdzają się również granulaty drenażowe, ale są drogie w porównaniu do torfu.

2. Rolnik może również wymienić ziemię na kupną, której pH powinno być w przedziale 6-7. Na takiej ziemi rośliny rosną wyśmienicie.

Rolnik przeważnie wybiera między trzema metodami wymiany ziemi:
– Przekopanie rowu szerokiego na ok. 40 cm, długiego na 1 m i głębokiego na szpadel, gdzie wsypuje kupną ziemię i sadzi ok. 5 roślin.
– Wykopuje doły, gdzie zmieści wiadro ziemi (2030 litrów), wsypuje ją i sadzi każdą roślinę oddzielnie. Zaawansowani rolnicy/hodowcy, uprawiający konopie w profesjonalnych warunkach, wymieniają ok. 1 m3 ziemi, by uzyskać jak największy plon najwyższej jakości.
– Na podmokłych terenach, gdzie korzenie mogą gnić, należy umieścić roślinę w dołach wraz z wiadrem bądź w foliowych workach. Należy w tym wypadku na dno pojemnika nasypać warstwę (ok. 5-10 cm) grubego żwiru lub keramzytu. Zapobiegnie to nadmiernemu nawodnieniu rośliny i pojawianiu się pleśni.

Przygotowanie Miejsca, Podłoża Pod Uprawę Konopi, Uprawa Marihuany

Rolnik przeważnie przygotowuje wybraną lokalizację na ok. miesiąc przed wysadzaniem. To pozwoli dojrzeć glebie, która ugniecie się i wkomponuje w krajobraz.


1 komentarz

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © Uprawa-Marihuany.com